Dudak Kontür

Dudak Kontür

Dudak Kontür Nedir?

Güzellik endüstrisinin en yeni gelişmelerinden bir tanesi olan dudak kontür, giderek yaygınlaşıyor. Dudak kontür, dolguya gerek kalmadan daima dolgun dudaklar elde etmenin kolay yoludur. Dolgu uygulamasındaki gibi deri altına değil, derinin üst kısmına yapılan bu uygulama sayesinde; çok daha kolay bir şekilde dudaklarınızı şekillendirmiş olacaksınız. Doğal dudak tonlarının dudak çizgisi ve dudak içine uygulanması ile elde edilir.

Dudak Dolgusuna Alternatif!

Dudaklarınızın şeklini değiştirmek istiyorsunuz, ancak dolguya cesaretiniz yok. Dudaklarınızın içine enjeksiyon yaptırmak yerine, dudak kontürünü tercih edebilirsiniz! Dolgu uygulamasındaki gibi deri altına değil, derinin üst kısmına yapılan bu uygulama sayesinde; çok daha kolay bir şekilde dudaklarınızı şekillendirmiş olacaksınız

Dudak Kontür Nasıl Yapılır?

Kontür makyajda her zaman yenilikleri yakından takip eden Pırlanta Güzellik, dudak kontürü konusunda da oldukça başarılı bir sonuç ortaya koyuyor. Öncelikle işlemi yaptırmak isteyen kişi ile renk konusuna karar verilir. Bu noktada seçilecek renk, dudağın kendi tonundan, dudak makyajı modasında ön plana çıkan renklere kadar birbirinden farklı tonlarda olabilir. Renge karar verildikten sonra, yine kişinin istekleri ön planda tutularak dudak şekline karar verilir. İnce dudakları bu işlem sayesinde daha dolgun göstermek de bu şekilde mümkün olur. Öncelikle dudakları çerçeveleyen ve genellikle dudak kaleminin uygulandığı kısım belirginleştirilir. Sonrasında dudakların içerisi doldurulur.
Dudak kontür işlemi uygulama bölgesinin hassasiyeti nedeni ile hafif ağrılı olarak gerçekleşen bir işlemdir. İşlem süresi istenilen modele bağlı olarak 2 ila 2.5 saat arasında sürmektedir. Dudak kontür işlemi uygulandıktan 20 gün sonra, rötuş yapılması gerekmektedir. Kişinin seçtiği renge, modele ve yapısal özelliklerine bağlı olarak 3 ila 5 yıl kalıcılığı vardır.

Tags: