HydraFacial

HydraFacial

Zamana meydan okumak mümkün mü? Yeni nesil cilt bakımı ile: Evet!

Yüzyıllardır insanlar, gençliğin anahtarını arıyor. Sonsuza kadar yaşama hissini veren bu gençlik arayışı; bugün sağlık alanında, güzellik endüstrisinde, wellness ve spor konusunda şahit olduğumuz gelişmelerin de nedeni olmuş durumda. Pırlanta Güzellik size zamana meydan okumanıza yardımcı olacak, birbirinden etkili yöntemler sunuyor.

Suyun iyileştirici yapısı, her zaman güzelliğin temel unsurlarından bir tanesi olmuştur. Düzenli su içmek, su ile arınmak ve kullanılan malzemelerde suya yer vermek; kullanım alanlarından bazılarıdır. Şimdi, suyun bambaşka bir faydası ile karşılaşma zamanı: HydraFacial.

HydraFacial Nedir?

Hızlı, pratik ve etkili… Yeni nesil cilt bakımı ve gençleşme uygulamalarından HydraFacial bu anahtar kelimelerle tanımlanabilir. Cildi yeniler, kusursuz bir yapıya kavuşturur.
HydraFacial Nasıl Çalışır?
HydraFacial’ın çalışma prensibi ise şu şekilde özetlenebilir: Cildi arındırma, yenileme ve canlandırma. Bu etkiler için Hidro Sulu Vakumlama tekniği, Oksijen Sprey kullanımı, Bipolar Radyo Frekans tekniği ve Elmas Dermabrazyon yöntemini kullanır.

Cildi Temizler ve Arındırır

Cildimiz, sayısız minik gözenekle kaplıdır. Bu gözenekler cildin nefes aldığı noktalardır. Gözenekler vücudun her yerinde vardır ancak kimi bölgelerde çok daha belirgin olurlar. Örneğin yüzdeki “T Bölgesi” olarak adlandırılan, alın ve burnu kapsayan kısım, gözeneklerin belirgin olduğu yerlerden birisidir. Bunun yanısıra çenedeki dudakla üç arasında kalan bölge, yanaklar ve çehrenin çerçeve isminin altında da gözenekler irileşebilir. Bu gözenekler, zaman içerisinde kirle dolabilirler. Düzgünce arıtılmayan makyaj ile şehir hayatında sık karşılaşılan is, pas ve kir bu gözeneklerin zamanla dolmasına neden olur. Bu dolma, zamanla siyah nokta ve sivilce gibi şikayetlere neden olabilir.

Evde yapılan günlük temizleme ve tonikleme ile, daha sık aralıklarla uygulanan maske ve peeling uygulamaları bu birikintilerle mücadele etmede yardımcı olabilir. Ancak kimi zaman, bazı cilt tipleri için bu uygulamalar sonuç vermez. Bunun yanısıra ihmal edilen temizlik ve bakım da gözeneklerin dolmasına neden olur. Bu gibi durumlarda profesyonel yardım alınması gerekmektedir.

Yeni nesil cilt bakımı ve gençleşme uygulamalarından HydraFacial ise tam da bu noktada devreye girer. Cildin üzerinde zaman içerisinde birikenleri, hidro sıvı basınçlı vakum ünitesi teknolojisi sayesinde temizler. Verdiği oksijen sayesinde cildi canlandırır, ölü derileri ve artıkları uzaklaştırır ve cilt yenilenmesine katkı sağlar.
Canlandırma
HydraFacial uygulaması, temizleme etkisinin yanısıra cildin gençleşmesi için de anahtar konumundadır. Radyofrekans başlığının sağladığı yüksek frekans dalgaları, cilt yenilenmesi için yardımcı olur. Bu sayede kırışıklıklar, sarkmalar ve lekeler giderilebilir. Cilt, en duru ve en sağlıklı görünümüne kavuşur.

HydraFacial ile Çözülen Cilt Problemleri Nelerdir?

Temel prensipleri arındırma ve canlandırma olan bu yöntem, ciltle ilgili pek çok farklı sorunu çözebilmektedir.
Yaşlanmanın ilk belirtileri olan ince çizgiler ve bunların derinleşmesi ile meydana gelen kırışıklıklar
Gözeneklerde kır birikmesi ile oluşan siyah noktalar, ciltteki yağlanma ve sivilcelenme problemleri
Kirle ve yanlış bakım uygulamaları ile genişleyen ve tıkalı gözenekler
Zamanla cilt üzerinde oluşan güneş lekeleleri ve cildin kendi tonundan farklı bir tona evrildiği pigmentasyon
Cilt tonunda doğuştan veya sonradan meydana gelen ton düzensizlikleri
Cilt tonunda gerçekleşen kararmalar

Tags: